rewolucja żywieniowa

„Jesteś tym czym się żywisz”

Badania naukowe i zdrowy rozsądek potwierdzają jednoznacznie znaczenie prawidłowo dobranej diety w promocji zdrowego trybu życia.

Spożywane przez nas płyny i potrawy dostarczają nam wszystkich niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów.

Gotowanie świeżych warzyw i owoców niszczy wiele cennych składników odżywczych i witamin. Wyciskanie soków z naturalnych owoców i warzyw prowadzi do utraty nawet 70% składników. Wartościowe komponenty odżywcze zawarte w miąższu, skórce oraz nasionach warzyw i owoców nie mogą być wchłaniane przez nasz organizm, chyba że uwolnimy je niszcząc ścianki komórek roślinnych.

Wysoka moc robocza blendera OmniBlend powoduje rozerwanie ścianek komórek i uwolnienie cennych składników żywnościowych, które mogą być przyswajane przez organizm pod postacią smacznych i pożywnych zup i soków. Wpływa to na poprawę zdrowia i samopoczucia i powoduje znaczącą oszczędność wydatków na lekarstwa i preparaty witaminowe.

Mówiąc krótko – blender OmniBlend umożliwia szybkie i łatwe przygotowywanie smacznych i zdrowych potraw z warzyw i owoców.


FUNKCJE

Blender OmniBlend to coś więcej niż zwykły blender, to wielofunkcyjne urządzenie, które może z powodzeniem zastąpić pracę kilku innych urządzeń.

 

SOKI I KOKTAJLE

Za pomocą blendera OmniBlend można sporządzić zdrowe, pełnowartościowe soki i koktajle, przygotowywać sosy i desery bez niepotrzebnego nagrzewania potraw, co pozwala chronić cenne składniki pokarmów.

 

LODY I MLEKO Z ORZECHÓW

Kolejnym zastosowaniem urządzenia jest możliwość przyrządzania lodów i doskonałego mleka orzechowego.

Blender Omniblend wytwarza lody. 6 ostrzowy zestaw tnący rozdrabnia mrożone owoce, które następnie samoistnie zamarzają w postaci lodów o delikatnej konsystencji.

 

GORĄCE ZUPY

Blender Omniblend przygotowuje gorące zupy – umożliwia to tarcie ostrzy tnących oraz niespotykana moc silnika. W ciągu niespełna 4 minut możnaprzetworzyć świeże warzywa w gorącą, parującą zupę!

 

DANIA DLA DZIECI

OmniBlend pozwala przyrządzać potrawy dla dzieci. Po co karmić dziecko przetworzoną żywnością, skoro możesz podać mu zdrowe i pełnowartościowe potrawy przygotowane za pomocą blendera OmniBlend?

 

SIEKANIE

OmniBlend potrafi siekać na sucho takie produkty jak: marchew, oliwki, cebula , jajka i ser. Po podaniu odrobiny wody, możliwe jest posiekanie główki kapusty w ciągu niecałej minuty!

 

KRUSZENIE

OmniBlend kruszy lód w kielichu w ciągu kilku sekund.

 

WYRABIANIE CIAST

Za pomoca blendera OmniBlend można przygotować i wyrobić ciasto na chleb z preferowanymi przez Ciebie składnikami i dodatkami.

 

MIELENIE

OmniBlend może służyć również jako młynek do mielenia kawy i innych produktów ziarnistych.


PRZYRZĄDZANIE KOKTAJLI

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby zaznajomić się ze sposobami sporządzania smoothies w Twoim blenderze OmniBlend. Po przyrządzeniu kilku smoothies, spostrzeżesz, że nie musisz ograniczać się tylko do przepisów sporządzonych przez innych – zaczniesz tworzyć swoje!


Banan, awokado i jogurt pozwalają na przyrządzenie smoothies o płynnej, jednorodnej konsystencji. Podobnie przydatne jest dodanie odrobiny oleju, na przykład oleju z orzecha kokosowego.

Wpierw wkładaj do kielicha składniki miękkie.

Jeśli używasz orzechów lub nasion, uzyskasz bardziej jednorodną konsystencję smoothie, jeśli zamoczysz je wstępnie na noc

Suszone owoce najlepiej namoczyć na noc, chociaż bez tego będą się i tak bardzo dobrze blendować, ale sporządzony przez Ciebie smoothie zgęstnieje po odstaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy 60 sekundowy cykl pracy blendera, aby otrzymać smothie o perfekcyjnie jednolitej konsystencji


Jeśli jesteś poza domem i nie możesz zabrać ze sobą swojego blendera OmniBlend, możesz sporządzić smoothies na kilka dni i przechowywać je mocno schłodzone w zamkniętych słoikach.

Zawsze pozostaw nieco wolnego miejsca w kielichu

Staraj się z czasem zwiększać zawartość warzyw w Twoich smoothies. Rozpocznij od warzyw o łagodnym smaku (pierwsze pozycje z listy poniżej), a następnie spróbuj użyć warzyw o wyraźniejszym smaku (na przykład kapusta). Na początek użyj niewielkiej ilości, zblenduj i sprawdź jak smakuje takie smoothie. Pamiętaj, że zawsze możesz dodać więcej! Staraj się urozmaicać składniki zielone w Twoich smoothies – nie musisz codziennie blendować szpinaku!

Oto nasze propozycje:

Sałata
Cukinia
Kiełki fasoli mung
Ogórek
Szpinak
Dynia
Marchewka
Seler
Burak
Jarmuż

Możesz ponadto dodać:

Każdą roślinę ogrodową lub zioło - pietruszkę, miętę, mniszek lekarski (ale uwaga, na początek wystarczą 1 -2 liście!), liście i kwiaty nasturcji, itp.
Świeży korzeń imbiru
Owoce cytrusowe takie, jak całe limonki / cytryny, koniecznie z usuniętymi pestkami i pozostawioną skórką.