moc

Jaką moc ma blender JTC Omniblend


Silniki w oferowanych przez nas blenderach kielichowych Omniblend mają moc maksymalną 3HP czyli 3 konie mechaniczne (2238 watów). Ale jaka jest faktyczna moc urządzenia?


Podobnie jak wszystkie miksery, blendery i inne urządzenia zasilane silnikiem elektrycznym, blendery Omniblend podczas normalnej pracy nie osiągają swojej maksymalnej mocy, gdyż mogłoby to szybko doprowadzić do zniszczenia silnika.


Blendery kielichowe Omniblend w normalnym trybie pracy osiągają moc 950 watów ( maksymalnie 1150 watów przy mieleniu szczególnie twardych produktów). W przypadku przeciążenia urządzenia (moc przekroczy 1150 watów), wbudowany bezpiecznik wyłączy urządzenie, chroniąc silnik i jednocześnie przedłużając żywotność całego blendera.


Większość firm reklamuje swoje urządzenia, podając ich moc jako moc maksymalną i nie wspominając o tym, jaka jest ich faktyczna moc nominalna.


JTC ma swoje stanowisko na ten temat:


„Nasze blendery kielichowe są klasyfikowane na 3 HP, ale ich moc nie dochodzi do tego zakresu podczas normalnej pracy. Jeśli producent blenderów używa w komunikacji z nabywcą tylko maksymalnej wartości HP i obrotów, dochodzi do roszczeń o faktyczną wydajność urządzenia. Z powodu takiego uproszczenia danych, bez uwzględniania innych czynników krytycznych, takie parametry nie są wiarygodne.

Naprawdę bardzo ważne dla konsumenta jest to, że kiedy dwa urządzenia są umieszczone jedno przy drugim, z tym samym ładunkiem oraz tym samym obciążeniem, jedno z nich powinno dawać lepsze rezultaty, a jednak wyniki są takie same, przy czym jedna maszyna pobiera 700 W, a druga 2600 W. Wystarczy wtedy proste obliczenie w celu określenia oszczędności energii elektrycznej.”


My mówimy otwarcie, że silnik Omniblend nigdy nie będzie pracował ze swoją maksymalna mocą, zapobiegnie temu bezpiecznik przeciążeniowy. Sugerujemy także, aby zawsze sprawdzać niezależne testy i opinie, jest to najlepszy sposób, aby poznać faktyczne parametry pracy urządzeń. Miej świadomość tego, co kupujesz!