Pytania

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi związane z obsługą blenderów JTC Omniblend

CZY MOGĘ WLEWAĆ GORĄCE SKŁADNIKI DO KIELICHA?

Wszystkie dzbany blenderów OmniBlend są odporne na wysokie temperatury. Jednakże zaleca się schłodzenie wszystkich składników do temperatury pokojowej, aby zapobiec wzrostowi i zmniejszyć ryzyko przekroczenia dopuszczalnej wartości ciśnienia w naczyniu. Na  przykład, jeśli przyrządziłeś właśnie gorącą zupę, nie wlewaj jej natychmiast do kielicha blendera JTC Omniblend. Pozwól jej ostygnąć przed obróbką (blendowaniem).

 

GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRZEPISY DO BLENDERA JTC OMNIBLEND?

Szeroki wybór przepisów można znaleźć na naszym blogu internetowym, który jest regularnie aktualizowany, a ponadto całą gamę przepisów znajdą Państwo w naszej książce z przepisami, którą dodajemy bezpłatne do wszystkich zamówionych blenderów.

 

CZY BLENDER JTC  OMNIBLEND NADAJE SIĘ DO MIELENIA?

JTC OmniBlend jest przeznaczony również do mielenia na sucho i rozdrabniania ziaren, orzechów i przypraw, a także lodu. Pomocna wskazówka: podczas mielenia należy upewnić się, że we wnętrzu dzbana znajduje się wystarczająco dużo składników, koniecznie w takiej ilości, aby zakryć ostrza tnące.

 

CZY ISTNIEJE ŁATWY SPOSÓB NA USUNIĘCIE Z KIELICHA GOTOWEGO, LEPKIEGO PRODUKTU, NA PRZYKŁAD CIASTA CHLEBOWEGO, NA PIZZE ITP.?

Prosimy lekko naoliwić boki dzbana blendera, co pomoże o wiele łatwiej wyjąć produkt niego gotowy lepki produkt finalny.

 

CZY BLENDERY JTC OMNIBLEND Z KIELICHEM O POJEMNOŚCI 1,5 L I 2 L SĄ PRZEZNACZONE ZARÓWNO DO OBRÓBKI PRODUKTÓW SUCHYCH I MOKRYCH?

Tak, blendery  JTC. OmniBlend wyposażone są w narzędzie tnące o sześciu ostrzach, które jest przeznaczone do obróbki produktów suchych oraz mokrych. 

 

BLENDER WYŁĄCZYŁ SIĘ

Proszę upewnić się, że kabel zasilający jest podłączony do gniazdka sieciowego (zasilania). Jeżeli pomimo tego blender wciąż nie działa, może to być spowodowane zadziałaniem bezpiecznika przeciążeniowego, w który wyposażone są blendery JTC OmniBlend, zlokalizowanego na spodzie podstawy urządzenia.
Aby uruchomić silnik blendera, proszę nacisnąć przycisk zlokalizowany na spodzie podstawy blendera i rozpocząć na nowo blendowanie. Jeżeli to nie pomoże, prosimy o kontakt z serwisem.

 

JAK MOGĘ ZABEZPIECZYC MÓJ BLENDER JTC OMNIBLEND PRZED PRZECIĄŻENIEM?

Proszę zawsze upewnić się, że przetwarzane produkty mają właściwy stosunek składników suchych do wilgotnych, ponieważ niezachowanie tych proporcji jest główną przyczyną przeciążenia i w konsekwencji wyłączenia się silnika blendera. Ponadto, radzimy nie napełniać kielicha blendera do pełna – optymalnym wypełnieniem jest połowa wysokości kielicha.

 

GDZIE MOGĘ DOSTAĆ CZĘŚCI ZAMIENNE DO BLENDERA?

W celu zakupu części zamiennych, prosimy odwiedzić nasz sklep internetowy.

 

JAKĄ DŁUGOŚĆ MA KABEL ZASILAJĄCY?

Długość kabla zasilającego wynosi 1,40 m

 

JAKA JEST WAGA BLENDERA JTC OMNIBLEND?

Całkowita waga blendera, w zależności od modelu, wynosi 4 -5 kg. Waga blendera wyposażonego w osłonę tłumiącą hałas (OmniShield) wynosi do 7 kg.

 

JAK GŁOŚNO PRACUJE BLENDER JTC OMNIBLEND?

Natężenie hałasu przy maksymalnym obciążeniu blendera wynosi do 85 dB. Nasze blendery należą do najciszej pracujących blenderów komercyjnych. Osłona tłumiąca JTC OmniShield redukuje poziom hałasu o 80%.

 

CO OZNACZA BPA FREE?

BPA to symbol Bisnefolu A, substancji chemicznej używanej do wyrobu tworzyw sztucznych. Badania wskazują, że Bisfenol A jest szkodliwy dla zdrowia.  BPA FREE oznacza, że do wyrobu danego produktu nie użyto Bisfenolu A.


CO TO JEST TRITAN?

Tritan jest rodzajem poliestru, materiałem bardzo trwałym, niełamliwym, odpornym na zarysowania i uderzenia. Tritan jest lekki, wytrzymały i bezpieczny dla żywności. Wymienione właściwości sprawiają, że doskonale nadaje on się do codziennego użytku domowego i profesjonalnego. Dzbany wykonane z tworzywa Tritan dla blenderów JTC OmniBlend są produkowane przez firmę amerykańską firmę chemiczną Eastman Chemical. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Tritansafe.com.

 

JAK MOGĘ ZAPEWNIĆ DŁUGOTRWAŁĄ PRACĘ MOJEGO BLENDERA?

Oto kilka sposobów dla zapewnienia długotrwałej (bezawaryjnej) pracy blendera.

1.Nie używaj popychacza bez założonej osłony kielicha.
2.Nie popychaj blendowanych produktów zbyt mocno w dół.
3.Utrzymuj w czystości wierzchnią stronę podstawy blendera.
4.Nie myj kielicha w zmywarce do naczyń.
5.Nie wstrząsaj kielichem podczas blendowania.
6. Zdejmuj kielich blendera z podstawy tylko wtedy, gdy silnik został całkowicie zatrzymany, w przeciwnym razie spowodujesz uszkodzenie gniazda napędowego, co z kolei spowoduje uszkodzenie łożyska w kielichu.

 

JAK POWINNO SIĘ CZYŚCIĆ KIELICH OMNIBLEND?

Proszę wykonać następujące czynności:

1.Wypełnij kielich do ciepłą wodą do połowy jego wysokości i dodaj jedną lub dwie krople płynu myjącego.
2.Zabezpiecz pokrywę kielicha.
3.Naciśnij 3 – 4 razy przycisk PULSE na około 10 sekund. 
Dla dokładniejszego oczyszczenia kielicha (np. przy wyrabianiu masła orzechowego, ciasta chlebowego, nadzienia do ciast, itp.), załącz blender z kielichem wypełnionym ciepłą wodą mydlaną na około 60 sekund.
4.Wylej płyn z dzbana i dokładnie wytrzyj jego wnętrze.
5.Obróć dzban dnem do góry i pozwól mu wyschnąć.

CO ZAWIERA ZESTAW?

W zakupionym zestawie otrzymują Państwo blender, kielich, popychacz. Dodatkowo jako gratis dodawany jest woreczek do produkcji mleka roślinnego oraz książka z przepisami w języku polskim.

CZY BLENDER BIOCHEF JEST PRODUKOWANY PRZEZ JTC?

Nie, blendery marki Biochef nie są produkowane przez firmę JTC.