blenderczywyciskarka

Blender kielichowy czy wyciskarka - co wybrać?


Wyciskanie soku, nawet przy użyciu najnowocześniejszych wyciskarek lub sokowirówek, zawsze prowadzi do oddzielenia włókien i błonnika z owoców i warzyw poddanych obróbce w wyciskarce. 

Chociaż z teorii naukowych wynika, że składniki odżywcze zawarte w soku są natychmiast wchłaniane, to sok bez włókien i miąższu może spowodować podwyższenie poziomu cukru we krwi, co nie jest korzystne dla organizmu. Obecność włókien i błonnika  w spożywanym soku spowalnia wchłanianie cukrów oraz zapewnia właściwy poziom przeciwutleniaczy. Tak więc uzyskując sok za pomocą wyciskarki otrzymamy płyn o wysokiej zawartości cukrów, pozbawiony włókien i błonnika oraz o znacznie obniżonej, w porównaniu do produktów wyjściowych, zawartości przeciwutleniaczy.

Sposobem na zdrowie jest zastąpienie soków koktajlami owocowo-warzywnymi o pełnej zawartości włókien, błonnika oraz cennych składników odżywczych. Zanim wydasz pieniądze na wyciskarkę soków (która nawiasem mówiąc jest bardzo trudna do utrzymania w czystości) być może będziesz chciał sprawdzić urządzenie bardziej wszechstronne i przyjazne dla użytkownika – wielofunkcyjny blender? 

Zupełnie inną kwestią jest zastosowanie wyciskarki wolnoobrotowej (Cold Press Juicer). Wyciskarka taka dzięki powolnemu obracaniu się ślimaka miażdży wyciskane warzywa i owoce. Taki sok lub przygotowany jogurt ma o wiele większą zawartość witamin i enzymów niż tradycyjna wyciskarka. W związku za licznymi zapytaniami dotyczącymi wyciskarek wolnoobrotowych, nasza firma postanowiła nawiązać współpracę z producentem wyciskarek wolnoobrotowych OmniJuicer. Wyciskarki niedługo pojawią się w naszej ofercie!

CZY DO ZASTOSOWAŃ DOMOWYCH WYSTARCZY BLENDER RĘCZNY?

Niewielki blender ręczny bywa pomocny w przecieraniu i mieszaniu małych porcji miękkich składników spożywczych, lecz okaże się całkowicie nieprzydatny jeśli będziesz chciał poddać obróbce produkty twardsze od banana. Blender ręczny nie jest także dobrym narzędziem przy sporządzaniu koktajli – wówczas rekomendowanie jest użycie blendera kielichowego